Tējas zieds: kā pareizi uzvārīt šo unikālo tēju?
Tējas zieds ir pārsteidzošs veidojums, kas pārstāv skaisti sasietu tējas lapu un ziedu pumpuru. Uzvārīšanas laikā šis pumpurs atveras, piedāvājot ne tikai gardu dzērienu, bet arī vizuālu baudījumu. Bet kā pareizi uzvārīt tējas ziedu, lai pilnībā izbaudītu tā garšu un skaistumu?
Kas ir tējas zieds?
Tējas zieds, kas pazīstams arī kā ziedošā tēja, ir rūpīgi ar rokām sasiets tējas lapu kūlītis ar dabīgiem ziediem iekšpusē. Parasti tas tiek gatavots no baltās vai zaļās tējas, un dekorēšanai tiek izmantoti tādi ziedi kā jasmīns, amarant, lilija vai krizantēma. Galvenā burvība notiek, kad jūs pārlejiet šo kūlīti ar karstu ūdeni: tējas zieds sāk lēnām atvērties, pārvēršot parasto tējas dzeršanu estētiskā baudījumā.
Kā izvēlēties piemērotu trauku?
Tējas zieda uzvārīšana ir pirmkārt vizuāls process, tāpēc labākais veids, kā to pagatavot, ir izmantot caurspīdīgu tējkannu vai glāzi. Tas ļauj pilnībā izbaudīt to, kā tējas pumpurs atveras ūdenī.
Ideāli derēs stikla tējkanna ar tilpumu no 400 ml līdz 1 litram. Ja tējas zieds ir neliels, var izmantot glāzi ar tilpumu ap 300 ml. Galvenais ir nodrošināt, lai būtu redzama visa procesa burvība.
Ūdens: temperatūra un kvalitāte
Lai pareizi uzvārītu tējas ziedu, ir jāizmanto kvalitatīvs ūdens, vislabāk filtrēts vai pudelēs pildīts. Ir svarīgi arī kontrolēt ūdens temperatūru. Tā kā ziedošā tēja bieži tiek pagatavota no baltās vai zaļās tējas, ūdenim nevajadzētu būt pārāk karstam – 80-85°C būs ideāli.
Kā noteikt temperatūru? Var izmantot tējas termometru vai ļaut vārošajam ūdenim nedaudz atdzist apmēram 3-5 minūtes.
Soli pa solim instrukcija, kā uzvārīt tējas ziedu:
- Sagatavojiet trauku. Paņemiet tīru stikla tējkannu vai glāzi, lai varētu baudīt zieda izplaukšanas procesu.
- Ielejiet ūdeni. Sasildiet ūdeni līdz 80-85°C un uzmanīgi ielejiet to tējkannā vai glāzē.
- Pievienojiet tējas ziedu. Viegli ielieciet sasieto tējas pumpuru karstā ūdenī. Sākumā tas noslīdēs apakšā, bet pēc tam lēnām celsies augšup un sāks atvērties.
- Izbaudiet skatu. Zieda atvēršanās process var ilgt 3-5 minūtes. Šajā laikā tēja pakāpeniski piesātināsies ar aromātiem un garšām, kas ir tējas lapās un ziedos.
- Gatavs lietošanai. Kad zieds ir pilnībā atvēries un tēja ir kļuvusi gaiša un aromātiska, varat to liet uzmanīgi pa krūzēm. Atcerieties, ka tējas ziedu var parasti uzvārīt 2-3 reizes, pakāpeniski atklājot jaunus garšas toņus.
Svarīgi atcerēties:
- Nelietojiet verdošu ūdeni – pārāk augsta temperatūra var iznīcināt tējas smalko garšu un sabojāt zieda izskatu.
- Nepārspiediet tēju pārāk ilgi – tas var padarīt dzērienu pārāk rūgtu. Tiklīdz tēja ir kļuvusi pietiekami stipra, pārlejiet to krūzēs.
Garšas un aromāta nianses
Tējas ziedam ir smalka garša ar ziedu un augļu notīm. Parasti baltā vai zaļā tēja, kas tiek izmantota šāda dzēriena pagatavošanai, piešķir dzērienam vieglumu un svaigumu, savukārt pievienotie ziedi piešķir tam smalku aromātu. Tas ir ideāls dzēriens tiem, kuri dod priekšroku izsmalcinātām, ne pārāk stiprām tējas garšām.
Nobeigums
Tējas zieda uzvārīšana ir unikāls rituāls, kas apvieno estētiku un garšas baudījumu. Šī tēja ne tikai izceļas ar izsmalcinātu aromātu, bet arī sniedz vizuālu prieku. Pareizi to pagatavojot, jūs varat izbaudīt ne tikai īpašu dzērienu, bet arī īstu mākslas darbu, kas atklājas tieši jūsu acu priekšā.
Izmēģiniet šo pārsteidzošo procesu un padariet savu tējas dzeršanas laiku patiesi īpašu!
Augu piens
Tahini, ko mēs zinām par šo pastu?
Pirmo reizi auga nosaukums semsents, no kura cēlies arābu simsim un latīņu sezams, tika minēts seno ēģiptiešu papirusā Ebers - tīstoumā, kurā ir seno garšaugu un garšvielu saraksts.
Tahini ir sezama sēklu pasta, ko plaši izmanto Tuvo Austrumu, Ziemeļāfrikas un Vidusjūras virtuvēs. Tam ir bieza tekstūra un riekstu garša, un to var pievienot dažādiem ēdieniem, piemēram, humusam, baba ganoush, shawarma un halva. Bet no kurienes radās šie makaroni un kā tie kļuva tik populāri?
Par tahini izcelsmi ir vairākas versijas, taču visizplatītākā no tām to saista ar senajām Mezopotāmijas civilizācijām. Saskaņā ar šo versiju sezama sēklas bija viens no pirmajiem kultivētajiem augiem, ko šajā reģionā audzēja cilvēki. Sezams bija vērtīgs tauku un olbaltumvielu avots, un to izmantoja arī medicīnā un reliģijā. Sezama sēklas var sajaukt ar medu vai vīnogu sīrupu un pagatavot saldumu, ko sauc par halvu. Šis vārds nāk no arābu valodas "halva", kas nozīmē "salds".
Tomēr, lai ražotu pastu no sezama sēklām, bija vajadzīgas plašākas tehnoloģijas. Sēklas bija jāapgrauzdē, jānomizo un jāsasmalcina javā vai dzirnakmenī. Šo procesu varēja izgudrot dažādās vietās neatkarīgi viena no otras, taču viens no iespējamiem izcelsmes punktiem ir senā Uras pilsēta Mezopotāmijas dienvidos (mūsdienu Irāka). Ūra bija viens no tirdzniecības un kultūras centriem 3.-2. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras, un tam bija kontakti ar kaimiņu tautām, piemēram, šumeriem, akadiešiem, babiloniešiem un asīriešiem. Urā ir atrasti artefakti, kas liecina par tahini ražošanu un patēriņu. Piemēram, uz vienas no māla tabletēm ar kulinārijas receptēm ir pieminēta pasta, kas izgatavota no sezama un medus.
Tahini izplatījās visā Tuvajos Austrumos, izmantojot tirdzniecības ceļus un kultūras apmaiņu. Tā ir kļuvusi par daļu no ebreju, kristiešu un musulmaņu tradīcijām. Piemēram, ebreju virtuvē no tahini gatavo halafeli – kotletes no aunazirņiem vai favas. Kristīgajā virtuvē tahini pievieno tarator mērcei, ko pasniedz ar zivīm vai dārzeņiem. Musulmaņu virtuvē tahini ir galvenā humusa sastāvdaļa.
Tahini ir bagāts ar dažādām uzturvielām, piemēram, olbaltumvielām, taukiem, ogļhidrātiem, šķiedrvielām, vitamīniem un minerālvielām. 100 grami tahini satur aptuveni 18 gramus olbaltumvielu, 51 gramu tauku (no kuriem 88% ir polinepiesātinātās taukskābes), 19 gramus ogļhidrātu (no kuriem 5 grami ir uztura šķiedras) un 590 kilokalorijas. Tahini sastāvā ir arī A, C, E un B grupas vitamīni, kā arī minerālvielas, piemēram, kalcijs, magnijs, fosfors, dzelzs, cinks, varš un selēns.
Pateicoties šim sastāvam, tahini ir vairākas pozitīvas ietekmes uz veselību:
- Stiprina kaulus un zobus. Tahini ir viens no labākajiem augu kalcija avotiem, kas ir būtisks kaulu veidošanai un uzturēšanai. 100 grami tahini satur 960 miligramus kalcija, kas ir 96% no dienas vērtības pieaugušajam. Turklāt tahini satur magniju un fosforu, kas arī veicina veselus kaulus un zobus.
- Samazina holesterīna līmeni un sirds un asinsvadu slimību risku. Tahini ir bagāts ar omega-3 un omega-6 polinepiesātinātajām taukskābēm, kas palīdz samazināt "sliktā" holesterīna (ZBL) līmeni un palielina "labā" holesterīna (ABL) līmeni asinīs. Tas palīdz attīrīt asinsvadus no aterosklerozes plāksnēm un novērš koronāro sirds slimību, miokarda infarkta un insulta attīstību.
Interesants par kerobu
Mēs saviem klientiem piedāvājam tikai to labāko, ko mīlam paši!